Ev İşlerini ‘Zamana Bırakın’

Akıllı cihazlardan sonra gündelik yaşamımızı kolaylaştırmak üzere geliştirilen akıllı ev sistemleri de rutinlerimizden biri haline geldi. Teknolojinin tüm faydalarını evimize taşıyarak yaşamınızı daha konforlu ve güvenli hale getiren bu sistemlerin sunduğu kolaylıklara gelin birlikte göz atalım.

Evler Ona Emanet: Akıllı Ev Sistemleri

Yalnızca konforunuz için değil güvenliğiniz ve sağlığınız için de üretilen akıllı ev sistemleri, ev yaşamınızda aklınıza gelebilecek en ufak detaylara dokunabilen, oldukça gelişmiş ve yenilikçi bir teknoloji. Bu özel sistemler; aydınlatma ve ısıtma gibi ev için son derece kritik öneme sahip cihazların uzaktan izlenmesini ve yönetilmesini sağlıyor. Evinize daha ulaşmadan ev sıcaklığınızı ayarlayabileceğiniz gibi yalnızca belirli saatlerde belirli odalarda ışıkların yanması ya da hava durumuna bağlı kalarak camların açılıp kapanması gibi birçok özellik bulunuyor. Bu sistemler, evinizi kendi yaşamınıza göre kişiselleştirmenizi sağlarken gündelik yaşamınızda da büyük kolaylıklar sağlıyor.

image-11-copyright

Akıllı ev sistemleriyle yönetilen akıllı evler, bir ana ev otomasyon denetleyicisi tarafından kontrol edilerek birden fazla sistemin yönetilmesini sağlıyor. Yani evin yalnızca bazı bölümlerinde değil, herhangi bir bölümünde herhangi bir konuyla ilgili ‘tek tuşla’ adım atmanıza izin veriyor. Ev otomasyon sisteminin oyun kurucusu gibi düşünebilecek bu ana sistem; ev çevresindeki tüm aygıtlardan verileri alıyor, komutlar veriyor ve bu sayede her şeyi kontrol edebiliyor.

Akıllı cihazlar aracılığıyla anlık olarak sanki evinizdeymişcesine komutlar verebilmenize yardımcı olan bu harika teknoloji, ocağı açık unutmak ya da kombiyi kapatmak gibi durumların önüne geçmeyi hedefliyor. Dışarıdayken komut vererek eve gelmeden önce evinizi istediğiniz sıcaklığa getirebilir, ışıkları ya da panjurları açabilir ya da ses ve görüntü sistemlerini aktif hale getirebilirsiniz. Akıllı cihazınız ile eviniz arasında kurulan bu müthiş bağ, böylece size hem zaman kazandırıyor hem de ekonomik bir yaşam modeli sunuyor. Günümüzde oldukça popüler hale gelen ev asistanları da aynı işlevi görüyor. Diğer akıllı ev sistemlerinden farklı olarak sesli komutla da çalışabilen bu sistemlere sesinizi bir defalığına tanımlayarak sesli komutunuzla dilediğiniz tüm özellikleri aktif hale getirebiliyor ya da kapatabiliyorsunuz. Bir diğer deyişle evinizle gerçek anlamda aynı dilden ‘konuşabiliyorsunuz’.

What's your reaction?
1Smile0Shocked0Cool0Sad0Laugh

Leave a comment

2019 tarihi itibariyle genç girişimciler tarafından Erzurum’da kurulan şirketimiz teknoloji, bilişim ve tanıtım alanında hizmet vermektedir. Kurulduğumuz yıldan itibaren verdiğimiz hizmet ile ardımızda onlarca memnun müşteri bırakarak yolumuza devam ediyoruz.

2022 TECHNOLOGY AND ELECTRICAL ORGANIZATIONS SYSTEM