Kurumsal Firma Ürün Patent ve Tescil Alma

Kurumsal Firma ve Ürün Patent ve Tescil Alma

Firmamız uzun sayılabilecek bir süredir hem ülke içerisinde hem de yurtdışında sınai mülkiyet hakları tescili alanlarında profesyonel bir hizmet vermektedir. Hizmet standartları konusunda son derece özverili bir şekilde çalışan firmamız hemen her türlü patent ve tescil hizmetleri konularında müşterilerine en iyi desteği sunmaya özen gösteriyor. Firmamız kurulduğu tarihten bu yana kalite çizgisinden şaşmadan ve son derece özverili çalışma ekipleri ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Yılların tecrübesi ile patent ve tescil alanlarında hizmetlerini devam ettiren firmamız hemen her türlü konuda insanlara gerekli hukuki destekleri sunmaya özen gösteriyor.

Patent Tescil

Tasarım Tescil

Marka Tescil

Logo Tescili

1. Marka Tescili

Marka bir işletmenin üretmiş olduğu mal ve hizmeti farklı bir firmanın mal ve hizmetlerinden ayıran her türlü işarete verilen isimdir. Bu alanda kişilerin sahip oldukları isimler, sloganlar, sayılar ve şekiller gibi her türlü işaret marka tescili hizmeti için birer unsurdur.  Bu hizmette dikkat edilen en önemli unsur markaya konu edilen işaretin ayırt edici bir özelliğinin bulunmasıdır. Gerekli ayırt edicilik özelliği sayesinde markaya konu olan sayı, isim ya da işaret herhangi bir firma tarafından kopya edilemez ya da aynısını alınarak kullanılamaz bir hale gelmektedir. Marka tescili hizmetinde firmamız her türlü özen ve dikkati göstermektedir. Profesyonel bazda hizmet veren marka tescili hizmetimiz tüm işlemlerde müşterilerini de en iyi şekilde bilgilendirmektedir.

2. Tasarım Tescil

Tasarım en kısa tanımı ile bir ürün üzerinde bulunan biçim, şekil, renk ya da çizgi gibi ürünün yapısal durumunu diğer ürünlerden farklı gösteren bir görsel araç denilebilir. Bir ürünün ya da malzemenin tasarım tescili alabilmesi için yenilik ve ayırt edici bir özelliğe sahip olması son derece önemlidir. Tasarım tescili hizmeti alacak olan kişiler ise tasarım sahibi olan kişilerdir. Ancak her tasarım tescil işlemine konu olmuyor. Bu alanda yapılacak olan işlemlerde belirli kriterler aranmaktadır. Bu kriterler yerine getirilse dahi yetkili kurumların özel olarak belirlemiş olduğu çeşitli detaylar daha bulunuyor. Firmamız da bu konuda yeterli bilgi sahibi olmayan insanların daha iyi hizmet almasında önemli bir destek sunuyor.

3. Patent Tescil

Patent, teknik ya da bilimsel olarak gerçekleştirilen bir buluşun kullanma hakkının kimlere ait olduğunu gösteren resmi belgelerdir. Ülkemizde bu alanda gerekli olan belgeyi vermeye yetkili olan tek kurum ise Türk Patent ve Marka Kurumu’dur. Paten belgesi sayesinde herhangi bir buluş başvuru yapıldıktan sonra 20 yıl süre ile koruma altına alınmaktadır. Patent tescil hizmeti sayesinde buluş sahibi gerçekleştirdiği buluşu istediği gibi satabilir, çoğaltabilir, kiraya verebilir ya da pazarlayabilir. Bunun yanında buluşun 3. Kişiler tarafından izinsiz olarak satılması, çoğaltılması gibi risklerin de önüne geçilmiş olur. Firmamız bu alanda müşterilerinin haklarını en iyi şekilde korumaya ve gerekli tescil hizmetlerinin de eksiksiz şekilde gerçekleştirilmesine özen göstermektedir.

4. Logo Tescil

Ülkemizde ve tüm dünyada birçok ürün üretiliyor. Üretilen ürünler ve faaliyet gösteren firmalar kendilerini diğer firmalardan ve ürünlerden ayırmak için belli başlı Logo ve amblem kullanıyor. Bu logo ve amblemler ürün ve firmalara ait belli başlı işaretlerdir. Logo aynı zamanda da bir marka olduğu için tescil edilmesi gereken bir kavramdır. Bir işletmenin veya firmanın üretmiş olduğu ürünü veya hizmeti logo ile ortaya çıkarması için gerekli mercilere kayıt ettirmesi gerekiyor. Logolar bir firmanın veya bir ürünün ait olmuş olduğu tüm özellikleri kapsayacak olan belli belli başlı işaretlerdir. Logo tescili birçok aşamadan geçirilerek yapılıyor. Bunun için profesyonel logo tescil hizmeti alarak kolay bir şekilde bu işlemleri atlatabilirsiniz.

En Çok Sorulan Sorular

Sınai Mülkiyet Hakları tescili konusunda hizmet veren firmamız sektörde en iyi firmalar arasında yerini almış bir firmadır

What's your reaction?
0Smile0Shocked1Cool1Sad2Laugh

© 2024. Bu Site Metatron Tarafından Yapılmıştır. Tüm Hakları Saklıdır.